juzeliunas

Spalio 13 dieną, Vievio meno mokykloje vyko minėjimas, skirtas kompozitoriaus, pedagogo, visuomenės veikėjo, Juliaus Juzeliūno 100-osioms gimimo metinėms atminti.

Kol žiūrovai rinkosi į renginį, salėje tuo metu buvo galima pažiūrėti animacinį filmuką, kuriam muziką sukūrė J. Juzeliūnas. Po jo mokytoja Jurgita Valčikaitė papasakojo apie kompozitoriaus gyvenimą, pateikė įdomių faktų apie jo vaikystę, jaunystės metus, apie tai, kaip į jo gyvenimą atėjo muzika, kaip jis savarankiškai mokėsi groti įvairiais instrumentais, analizavo muzikos teoriją. Pasakojimą apipavidalino įvairios Juzeliūno nuotraukos, muzikinių kūrinių ištraukos.

Renginys neprailgo, nors apie šią asmenybę galima būtų kalbėti kur kas ilgiau. Na, o mes, klausytojai, džiaugiamės, kad toks iškilus žmogus paliko gilų pėdsaką ne tik muzikos, bet ir Lietuvos valstybės istorijoje.

Teorijos metodinės grupės pirmininkė

Edita Šukienė