Kovo antrosios popietę, Vievio meno mokyklos salėje susirinko nemažas klausytojų būrys. Šį kartą mūsų mokykloje viešėjo profesionalus pianistas Andrius Vasiliauskas.

Andrius Vasiliauskas gimė 1954 m. Vilniuje, muzikų šeimoje. 1973 m. baigė M.K.Čiurlionio menų mokyklą, vėliau studijavo LMTA fortepijono specialybę.

1987 m. laimėjo I-ąją premiją Taline vykusiame tarprespublikiniame Heino Ellerio pianistų konkurse.Yra išleidęs 5 fortepijono muzikos CD, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma virš 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat spaudoje publikuoja straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

Andrius susirinkusiems skyrė gerą valandą, kurios metu pristatė savo naują programą „Praeities uždangą atskleidus“. Čia skambėjo M.K. Oginskio, F.X.Mocarto (žymiojo Volfgango Amadėjaus Mocarto sūnaus) polonezai. Taip pat J. Field, M. Szymanowskos, N. Ordos ir, žinoma, F. Chopin kūriniai.

Po koncerto, paklaustas kiek laiko praleidžia grodamas namuose, Andrius kiek pasimetė. Sako, kad mokosi groti apie 30 kūrinių ir skiria kiekvienam bent po 10 minučių kasdien. Suskaičiuoti nesunku.

Koncertas neprailgo. Turime vilties, kad šio puikaus pianisto pavyzdys įkvėps ir  mūsų mokinius.

Teorijos metodinės grupės pirmininkė Edita Šukienė

Nuotraukos Edmundo Šimaičio